Theo has rated 93 films ★★★★★ .

  • Madeline's Madeline

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Tongues Untied

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • What's Up, Doc?

    ★★★★★

  • The English Patient

    ★★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Minority Report

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Young Girls of Rochefort

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★★