Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
This Is Sodom

This Is Sodom

2010
×
★★★½
Edit this entry  
28
Beautiful Disaster

Beautiful Disaster

2023
×
Edit this entry  
28
Wish

Wish

2023
×
★★
Edit this entry  
27
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Poison

Poison

1991
×
★★★★
Edit this entry  
26
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vengeance Is Mine

Vengeance Is Mine

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mahjong

Mahjong

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Dark, Sad Life of Boogie2988

The Dark, Sad Life of Boogie2988

2023
×
½
Edit this entry  
21
Leo

Leo

2023
×
½
Edit this entry  
21
Dicks: The Musical

Dicks: The Musical

2023
×
Read the review Edit this entry  
20
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★★
Edit this entry  
20
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
16
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★
Edit this entry  
15
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Foe

Foe

2023
×
★★
Edit this entry  
13
One from the Heart

One from the Heart

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
She Came to Me

She Came to Me

2023
×
★★★
Edit this entry  
10
The Killer

The Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Dumb Money

Dumb Money

2023
×
★½
Edit this entry  
08
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
05
Disturbia

Disturbia

2007
×
Edit this entry  
04
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★
Edit this entry  
03
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dear David

Dear David

2023
×
Edit this entry  
31
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Edit this entry  
30
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Last Film Show

Last Film Show

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Jagged Mind

Jagged Mind

2023
×
★½
Edit this entry  
29
South Park: Joining the Panderverse

South Park: Joining the Panderverse

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
Edit this entry  
27
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Royal Hotel

The Royal Hotel

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Saw X

Saw X

2023
×
★★★
Edit this entry  
20
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Wizard of Lies

The Wizard of Lies

2017
×
★★
Edit this entry