Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Kadaisi Vivasayi

Kadaisi Vivasayi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Juniper Tree

The Juniper Tree

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alsino and the Condor

Alsino and the Condor

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dearest Sister

Dearest Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Force of Nature: The Dry 2

Force of Nature: The Dry 2

2024
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Roh

Roh

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Taxi

Taxi

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I'll Never Die Alone

I'll Never Die Alone

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Baxter, Vera Baxter

Baxter, Vera Baxter

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Urotsukidōji IV: Inferno Road

Urotsukidōji IV: Inferno Road

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bring Me The Horizon Live At Reading And Leeds

Bring Me The Horizon Live At Reading And Leeds

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Edit this entry  
26
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy's Little Girl

Daddy's Little Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
7 Up & Me

7 Up & Me

2019
×
★★
Edit this entry  
24
The Witnesses

The Witnesses

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blonde Venus

Blonde Venus

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Amanda

Amanda

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
63 Up

63 Up

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
56 Up

56 Up

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
49 Up

49 Up

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Madame Web

Madame Web

2024
×
Read the review Edit this entry  
19
The World of Kanako

The World of Kanako

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Safe Word

Safe Word

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Restored Irving Klaw's Wiggle Movies

Restored Irving Klaw's Wiggle Movies

2013
×
Edit this entry  
18
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Self/less

Self/less

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
42 Up

42 Up

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
35 Up

35 Up

1991
×
★★★★
Edit this entry  
16
28 Up

28 Up

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Abigail's Party

Abigail's Party

1977
×
★★★★
Edit this entry  
15
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
7 Plus Seven

7 Plus Seven

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Donkey Punch

Donkey Punch

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Edit this entry