Sort by

Graham has logged 97 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
You, the Living

You, the Living

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Screwball Hotel

Screwball Hotel

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Triple Hit

Triple Hit

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Canyons

The Canyons

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Ilsa: She Wolf of the SS

Ilsa: She Wolf of the SS

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Swan: Metamorphosis

Black Swan: Metamorphosis

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
Read the review Edit this entry  
23
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Green Street 3: Never Back Down

Green Street 3: Never Back Down

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Green Street Hooligans 2

Green Street Hooligans 2

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Somm III

Somm III

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Somm: Into the Bottle

Somm: Into the Bottle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Somm

Somm

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Porky's: Pimpin' Pee Wee

Porky's: Pimpin' Pee Wee

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
Read the review Edit this entry  
18
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Human Condition

The Human Condition

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lifted

Lifted

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rejected

Rejected

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry