Sort by

Graham has logged 78 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Perspective

Perspective

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sacred

Sacred

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dead Time

Dead Time

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Flat

The Flat

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Otik

Little Otik

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Singapore Sling

Singapore Sling

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Band

The Band

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lunacy

Lunacy

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
26
Séance

Séance

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Spit on Your Corpse, I Piss on Your Grave

I Spit on Your Corpse, I Piss on Your Grave

2001
×
Read the review Edit this entry  
25
The Seventh Curse

The Seventh Curse

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Four Adventures of Reinette and Mirabelle

Four Adventures of Reinette and Mirabelle

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Safe

Safe

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gozu

Gozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★★
Edit this entry  
20
Haru

Haru

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Surrender Dorothy

Surrender Dorothy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bottled with Love

Bottled with Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clearcut

Clearcut

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
Read the review Edit this entry  
16
Diane

Diane

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

Direct to Video: Straight to Video Horror of the 90s

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
Read the review Edit this entry  
16
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sexual Chronicles of a French Family

Sexual Chronicles of a French Family

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
Read the review Edit this entry  
14
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Poison Ivy

Poison Ivy

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Bigger Like Me (Extended Director's Cut)

Bigger Like Me (Extended Director's Cut)

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★
Edit this entry  
12
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Amazing Journey: The Story of The Who

Amazing Journey: The Story of The Who

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saraband

Saraband

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry