Sort by

Alberto has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumper

Jumper

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Island

The Island

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry