Sort by

Matt has logged 47 entries for films during May 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Manborg

Manborg

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Kids in the Hall: Same Guys, New Dresses

Kids in the Hall: Same Guys, New Dresses

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kids in the Hall: Brain Candy

Kids in the Hall: Brain Candy

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor

Thor

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Kids in the Hall: Comedy Punks

The Kids in the Hall: Comedy Punks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elektra

Elektra

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blade: Trinity

Blade: Trinity

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Darkman

Darkman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Punisher

The Punisher

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry