Sort by

Shane has logged 20 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Death by Hanging

Death by Hanging

1968
×
★★★★
Edit this entry  
22
Clerks III

Clerks III

2022
×
Edit this entry  
21
The Shootist

The Shootist

1976
×
Edit this entry  
20
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Watcher

Watcher

2022
×
Edit this entry  
14
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All That Heaven Allows

All That Heaven Allows

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry