Sort by

Shane has logged 25 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
Edit this entry  
24
Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

Anna Nicole Smith: You Don't Know Me

2023
×
Edit this entry  
24
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
Read the review Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Edit this entry  
12
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★
Edit this entry  
10
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
Clean

Clean

2004
×
Read the review Edit this entry  
09
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shin Ultraman

Shin Ultraman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Old Man and the Sea

The Old Man and the Sea

1958
×
Edit this entry  
03
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry