Brittany has logged 64 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Edit this entry  
29
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
02
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
House

House

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Edit this entry  
06
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★
Edit this entry  
03
Time Lapse

Time Lapse

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rollerball

Rollerball

1975
×
Edit this entry  
01
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
01
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
Edit this entry  
30
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Widow

Black Widow

2021
×
Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Sideways

Sideways

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Luca

Luca

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★
Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nuclear Hurricane

Nuclear Hurricane

2007
×
Edit this entry  
11
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
Edit this entry  
17
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
Edit this entry  
17
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
11
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★
Edit this entry  
11
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★
Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
American Dream

American Dream

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
23
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry