Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last 19 Minutes of Danny K's Life

The Last 19 Minutes of Danny K's Life

×
Read the review Edit this entry  
15
Firestarter

Firestarter

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Angst

Angst

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Population 436

Population 436

2006
×
★½
Edit this entry  
04
Cam Girlz

Cam Girlz

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
D.O.A.

D.O.A.

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rubber

Rubber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Alleluia

Alleluia

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Southbound

Southbound

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Donut King

The Donut King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bridge

The Bridge

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
9/11: The Falling Man

9/11: The Falling Man

2006
×
Edit this entry  
25
Sisters With Transistors

Sisters With Transistors

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Edit this entry