Serena has logged 456 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
La Llorona

La Llorona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Collective

Collective

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
Read the review Edit this entry  
22
Porno

Porno

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop 2

Paul Blart: Mall Cop 2

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grinning Man

The Grinning Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Miss Juneteenth

Miss Juneteenth

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Time

Time

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Santa with Muscles

Santa with Muscles

1996
×
★½
Edit this entry  
12
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
All My Life

All My Life

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Det var en gang

Det var en gang

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★
Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
02
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
01
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
Read the review Edit this entry  
25
New Order

New Order

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry