Sort by

Danio has logged 15 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Best Worst Movie

Best Worst Movie

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Troll 2

Troll 2

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Birth

Birth

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry