Sort by

Danio has logged 135 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Manson Family Vacation

Manson Family Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Sea

Black Sea

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Meadowland

Meadowland

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Cyrus

Cyrus

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Results

Results

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Program

The Program

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is England '90

This Is England '90

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry