• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • The Phenomenon

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Beginning

  • Bloody Hell

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Unhinged

    ★★★★

  • Follow Me

    ★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Nightwalk

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Translators

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★★★

  • Her & Him

    ★★

  • The Vigil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½