Sort by

Master has logged 217 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Out

Out

2020
×
Edit this entry  
30
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
29
The Sweatbox

The Sweatbox

2002
×
Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
Edit this entry  
16
DC Showcase: Green Arrow

DC Showcase: Green Arrow

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Chicken from Outer Space

The Chicken from Outer Space

1996
×
Edit this entry  
16
Superman

Superman

1978
×
Read prior review Edit this entry  
15
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
Edit this entry  
14
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★½
Edit this entry  
12
The Ultimate Christmas Present

The Ultimate Christmas Present

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Bugs Bunny's Christmas Carol

Bugs Bunny's Christmas Carol

1979
×
Read prior review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
Edit this entry  
05
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
30
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
Edit this entry  
29
The Hangover

The Hangover

2009
×
Read prior review Edit this entry  
26
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
Edit this entry  
24
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
Edit this entry  
21
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone

Home Alone

1990
×
Edit this entry  
18
Rush

Rush

2013
×
Edit this entry  
16
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
Edit this entry  
13
Christine

Christine

1983
×
Read prior review Edit this entry  
08
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read prior review Edit this entry  
08
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
Edit this entry  
02
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
Edit this entry  
01
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
31
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
Edit this entry  
29
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Edit this entry  
22
Son of Dracula

Son of Dracula

1943
×
Edit this entry  
21
Darkman

Darkman

1990
×
★★½
Edit this entry  
19
The Brides of Dracula

The Brides of Dracula

1960
×
Edit this entry  
16
Blade II

Blade II

2002
×
★½
Read prior review Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★½
Edit this entry  
13
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
Edit this entry  
11
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Creepshow

Creepshow

1982
×
Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Mom's Got a Date with a Vampire

Mom's Got a Date with a Vampire

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Twitches

Twitches

2005
×
Read the review Edit this entry