• All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • How It Feels to Be Free

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Holidate

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Never Gonna Snow Again

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • After We Collided

    ★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Onward

    ★★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Turkey Drop

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Daniel Sloss: X

  • Klaus

    ★★★★

  • Rebooted

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★½

  • Trevor and the Virgin 2

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger