Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
“Question & Answer

“Question & Answer"

2020
×
Edit this entry  
24
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

2007
×
Read the review Edit this entry  
24
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
22
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
22
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Edit this entry  
09
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
Edit this entry  
05
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trixie Mattel: One Night Only

Trixie Mattel: One Night Only

2021
×
Edit this entry  
27
Night Shifts

Night Shifts

2020
×
Edit this entry  
27
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
24
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
Edit this entry  
11
Think Like a Man

Think Like a Man

2012
×
Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Oldboy

Oldboy

2003
×
Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Never Gonna Snow Again

Never Gonna Snow Again

2020
×
Edit this entry  
28
Sole

Sole

2019
×
Edit this entry  
27
After We Fell

After We Fell

2021
×
Edit this entry  
25
Cautionary Tales

Cautionary Tales

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stuber

Stuber

2019
×
Edit this entry  
26
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry