Sort by
  • Avatar 5

  • Avatar 4

  • Joker: Folie à Deux

  • Dune: Part Two

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • The Flash

    ★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★

  • Cocaine Bear

  • Creed III

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Infinity Pool

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Halloween Ends

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★½

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • The Fabelmans

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Blonde

    ★½

  • Pinocchio

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★½

  • The Next 365 Days

    ½

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★½

  • Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

    ★★½

  • Ice Merchants

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★½

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★