Sort by

Grant has logged 161 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
18
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Flash

The Flash

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
09
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Edit this entry  
19
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★½
Edit this entry  
18
Primer

Primer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
WarGames

WarGames

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry