Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Click

Click

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Killer

The Killer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
11
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Seventh Sense

The Seventh Sense

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Shame

Shame

2011
×
★★★½
Edit this entry  
23
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★
Edit this entry  
13
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Sleepless Nights

Sleepless Nights

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Yacoubian Building

The Yacoubian Building

2006
×
★★★★
Edit this entry  
29
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
Sorry For Disturbance

Sorry For Disturbance

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★
Edit this entry