Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Los Angeles/Tehran

Los Angeles/Tehran

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Badger

The Badger

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Click

Click

2006
×
½
Read the review Edit this entry