Sort by

Austin has logged 120 entries for films during July 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
House of Games

House of Games

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★★
Edit this entry  
27
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★½
Edit this entry  
27
The Words

The Words

2012
×
★★
Edit this entry  
27
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
Edit this entry  
27
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★
Edit this entry  
26
The Alamo

The Alamo

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Great Balls of Fire!

Great Balls of Fire!

1989
×
★★★
Edit this entry  
25
Far from Heaven

Far from Heaven

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pandorum

Pandorum

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Playing by Heart

Playing by Heart

1998
×
★★
Edit this entry  
25
Beneath the Darkness

Beneath the Darkness

2011
×
Edit this entry  
25
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★½
Edit this entry  
24
Innerspace

Innerspace

1987
×
★★★★
Edit this entry  
24
Suspect

Suspect

1987
×
★★★
Edit this entry  
24
The Big Easy

The Big Easy

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
D.O.A.

D.O.A.

1988
×
★★½
Edit this entry  
24
Crossroads

Crossroads

2002
×
Edit this entry  
23
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
23
Congo

Congo

1995
×
★★
Edit this entry  
23
Toys

Toys

1992
×
★★
Edit this entry  
23
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Edit this entry  
22
Back to School

Back to School

1986
×
★★★
Edit this entry  
22
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★
Edit this entry  
22
Gymkata

Gymkata

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
Night Moves

Night Moves

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Crocodile Dundee in Los Angeles

Crocodile Dundee in Los Angeles

2001
×
★★
Edit this entry  
21
The Getaway

The Getaway

1994
×
★★½
Edit this entry  
20
Fair Game

Fair Game

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Joe Dirt 2: Beautiful Loser

Joe Dirt 2: Beautiful Loser

2015
×
½
Edit this entry  
20
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
Edit this entry  
19
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★
Edit this entry  
19
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★½
Edit this entry  
19
Ankle Biters

Ankle Biters

2003
×
½
Edit this entry  
19
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spice World

Spice World

1997
×
★½
Edit this entry  
18
Creep

Creep

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Pure Country

Pure Country

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Edit this entry  
18
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★★
Edit this entry