Austin has logged 45 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
ABCs of Death 2

ABCs of Death 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula

Dracula

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Champions

The Champions

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
22
Band of Robbers

Band of Robbers

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Club

The Club

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Theatre of Blood

Theatre of Blood

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Blob

The Blob

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Relic

The Relic

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pan

Pan

2015
×
★★
Edit this entry  
11
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Walk

The Walk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Motel Hell

Motel Hell

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Apparition

The Apparition

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry