Austin has logged 95 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Edit this entry  
31
Supervixens

Supervixens

1975
×
★★★
Edit this entry  
30
Gerry

Gerry

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Last Days

Last Days

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
Elephant

Elephant

2003
×
★★
Edit this entry  
30
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★
Edit this entry  
30
Once

Once

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Caligula

Caligula

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Edit this entry  
29
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Kindergarten Cop 2

Kindergarten Cop 2

2016
×
Edit this entry  
28
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★
Edit this entry  
28
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★
Edit this entry  
28
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Invasion of the Bee Girls

Invasion of the Bee Girls

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Slow West

Slow West

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Do-Over

The Do-Over

2016
×
Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rudderless

Rudderless

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Grip of the Strangler

Grip of the Strangler

1958
×
★★★
Edit this entry  
24
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★
Edit this entry  
24
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Regression

Regression

2015
×
★½
Edit this entry  
23
Police Academy 3: Back in Training

Police Academy 3: Back in Training

1986
×
★★½
Edit this entry  
23
Police Academy 2: Their First Assignment

Police Academy 2: Their First Assignment

1985
×
★★½
Edit this entry  
22
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Police Academy

Police Academy

1984
×
★★★
Edit this entry  
22
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Time in China III

Once Upon a Time in China III

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
18
Once Upon a Time in China II

Once Upon a Time in China II

1992
×
★★★★
Edit this entry  
17
Once Upon a Time in China

Once Upon a Time in China

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dangerous Men

Dangerous Men

2005
×
★★★
Edit this entry  
17
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1963
×
★★½
Edit this entry  
16
Charlie Countryman

Charlie Countryman

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry