Sort by

Austin has logged 1,179 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★
Edit this entry  
30
The Band Wagon

The Band Wagon

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
The Green Berets

The Green Berets

1968
×
Edit this entry  
28
Fando and Lis

Fando and Lis

1968
×
★★½
Edit this entry  
28
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★½
Edit this entry  
27
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Merrill's Marauders

Merrill's Marauders

1962
×
★★★½
Edit this entry  
26
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★
Edit this entry  
26
High School

High School

1968
×
★★★
Edit this entry  
26
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★
Edit this entry  
26
Titicut Follies

Titicut Follies

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kung Fu Dunk

Kung Fu Dunk

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Zu: Warriors from the Magic Mountain

Zu: Warriors from the Magic Mountain

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Edit this entry  
25
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Valley of Gwangi

The Valley of Gwangi

1969
×
★★½
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Mission

The Mission

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Edit this entry  
24
Barbary Coast

Barbary Coast

1935
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fletch Lives

Fletch Lives

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Overboard

Overboard

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Air Force

Air Force

1943
×
★★★
Edit this entry  
23
Red Line 7000

Red Line 7000

1965
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

1979
×
★★½
Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Edit this entry  
23
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
½
Edit this entry  
22
Flatliners

Flatliners

2017
×
★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
21
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Great Expectations

Great Expectations

1946
×
★★★
Edit this entry  
21
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★
Edit this entry  
20
Blackjack

Blackjack

1998
×
★★★
Edit this entry  
19
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Mountains May Depart

Mountains May Depart

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry