Austin has logged 864 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★½
Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★
Edit this entry  
30
The Evil That Men Do

The Evil That Men Do

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★
Edit this entry  
28
Virtual Combat

Virtual Combat

1995
×
★★
Edit this entry  
28
Diggstown

Diggstown

1992
×
★★★
Edit this entry  
27
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Brannigan

Brannigan

1975
×
★★½
Edit this entry  
26
Justice, My Foot!

Justice, My Foot!

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Ænigma

Ænigma

1987
×
★★½
Edit this entry  
26
The Giant of Marathon

The Giant of Marathon

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★
Edit this entry  
25
Killing American Style

Killing American Style

1988
×
★½
Edit this entry  
25
Road to Nowhere

Road to Nowhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Finest Hours

The Finest Hours

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Alps

Alps

2011
×
★★½
Edit this entry  
23
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★
Edit this entry  
22
China 9, Liberty 37

China 9, Liberty 37

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Stigmata

Stigmata

1999
×
★½
Edit this entry  
21
The Trip to Spain

The Trip to Spain

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
The Mule

The Mule

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Magnificent Butcher

The Magnificent Butcher

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
Double Threat

Double Threat

1993
×
★★
Edit this entry  
20
Iguana

Iguana

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Merry-Go-Round

Merry-Go-Round

1980
×
★★★½
Edit this entry  
17
Wish Upon a Star

Wish Upon a Star

1996
×
★★★
Edit this entry  
17
Shock

Shock

1977
×
★★★
Edit this entry  
15
Party Monster

Party Monster

2003
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Octagon

The Octagon

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Warrior

Warrior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★
Edit this entry  
13
Quicksilver

Quicksilver

1986
×
★★
Edit this entry  
13
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Mandingo

Mandingo

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★
Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry