Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Time

Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deceit

Deceit

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Threesome

Threesome

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Escape Room

Escape Room

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
27
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
3096 Days

3096 Days

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry