Sort by
  • Dune: Part Two

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Creed III

    ★★★½

  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

  • Violent Night

    ★★★

  • Something from Tiffany's

    ★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Halloween Ends

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • The Woman King

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★

  • Orphan: First Kill

  • They/Them

    ½

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ½

  • Triangle of Sadness

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • The Northman

    ★★★½

  • Morbius

    ½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★