Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Air

Air

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transformers

Transformers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
65

65

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Edit this entry  
01
Prom Pact

Prom Pact

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Women Talking

Women Talking

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gladiator

Gladiator

2000
×
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry