Arlo has logged 16 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Greta

Greta

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Whack World

Whack World

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Read the review Edit this entry