TheSnyderFan has logged 43 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ida

Ida

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Children of Heaven

Children of Heaven

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry