RSS feed for Jake
  • Unlocked

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★½

  • The Greatest Show on Earth

    ★★★½

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Wishing Apple

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Good Omens

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Hustle

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Christmas Break-In

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Happytime Murders

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Amateurs

    ★★★★

  • Matangi / Maya / M.I.A.

    ★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★