Sparks has logged 663 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
All Creatures Great and Small

All Creatures Great and Small

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Crazy Family

The Crazy Family

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan: Rise of a Warrior

Mulan: Rise of a Warrior

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Grandma Got Run Over by a Reindeer

Grandma Got Run Over by a Reindeer

2000
×
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Money Plane

Money Plane

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Shoes

The Christmas Shoes

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Teen Wolf

Teen Wolf

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Rain

Black Rain

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cross Country Christmas

Cross Country Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Death and the Compass

Death and the Compass

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spawn

Spawn

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Honeymoon

Honeymoon

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old Fashioned

Old Fashioned

2014
×
Read the review Edit this entry  
18
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Two Evil Eyes

Two Evil Eyes

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beckman

Beckman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry