Sort by
  • Lucky

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★

  • Mister America

    ★★★★½

  • Doom: Annihilation

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Judy

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Crawl

    ★★

  • Culture Shock

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • The Tony Alva Story

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Wine Country

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Yellow Rose

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • I Trapped the Devil

  • Cuck

    ★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★

  • Villains

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Us

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Leaving Neverland

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Sweetheart

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Monos

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Death of Dick Long

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Shrek Retold

    ★½