Sort by

The Spork has logged 30 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bring Me the Head of Alfredo Garcia

Bring Me the Head of Alfredo Garcia

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wrinkles

Wrinkles

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mistaken for Strangers

Mistaken for Strangers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tracks

Tracks

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Squatters

Squatters

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Behaving Badly

Behaving Badly

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Afflicted

Afflicted

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost of Goodnight Lane

Ghost of Goodnight Lane

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Iceman

Iceman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Junebug

Junebug

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Girls Against Boys

Girls Against Boys

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry