Sort by

The Spork has logged 212 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Legend of Hell House

The Legend of Hell House

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In This Corner of the World

In This Corner of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Obey Giant

Obey Giant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I Called Him Morgan

I Called Him Morgan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
M.F.A.

M.F.A.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raw

Raw

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Song to Song

Song to Song

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Unrest

Unrest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gook

Gook

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dismissed

Dismissed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hey Arnold! The Jungle Movie

Hey Arnold! The Jungle Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kedi

Kedi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Problem with Apu

The Problem with Apu

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Feels

The Feels

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Better Man

A Better Man

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Abu

Abu

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Day

A Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dragonfly Eyes

Dragonfly Eyes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bamseom Pirates Seoul Inferno

Bamseom Pirates Seoul Inferno

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry