• Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Broker

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Where I Buried Him

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★

  • Deep Water

    ★½

  • Ambulance

    ★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★

  • The 355

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Anita

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Protégé

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • F9

    ★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Epilogue

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★½

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½