Sarah has logged 85 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hitch-Hiker

The Hitch-Hiker

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slither

Slither

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre III

Slumber Party Massacre III

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Something Wicked This Way Comes

Something Wicked This Way Comes

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sting

The Sting

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry