Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★

  • Prisoners

    ★★★★

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Inception

    ★★

  • Toy Story 3

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Up

    ★★★½

  • Coraline

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★

  • Toy Story 2

    ★★★★½

  • American Beauty

    ★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★

  • 10 Things I Hate About You

  • The Matrix

    ★★★★

  • The Prince of Egypt

    ★★★

  • Shakespeare in Love

    ★★★★

  • Life Is Beautiful

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★

  • Batman: Mask of the Phantasm

    ★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★★

  • Sleepless in Seattle

    ★★★★

  • Jurassic Park

    ★★★

  • Thelma & Louise

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

    ★★

  • Cinema Paradiso