• Prey

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Incantation

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • The House

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • After Yang

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Mass

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Godmothered

    ★½

  • The Call

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Mank

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Clouds

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★