Sort by

William has logged 208 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Session 9

Session 9

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bingo Hell

Bingo Hell

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Head On

Head On

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Daybreakers

Daybreakers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Stan Helsing

Stan Helsing

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry