Sort by

Thiago Bonan has logged 358 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Happy End

Happy End

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
This Is Our Home

This Is Our Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pauline

Pauline

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In Bed with Victoria

In Bed with Victoria

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Keep the Lights On

Keep the Lights On

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Little Men

Little Men

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Villains

Villains

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
½
Edit this entry  
18
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
On a Magical Night

On a Magical Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Ghost Town Anthology

Ghost Town Anthology

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mother

Mother

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stitches

Stitches

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Ground Beneath My Feet

The Ground Beneath My Feet

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meetings of Anna

The Meetings of Anna

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Je, Tu, Il, Elle

Je, Tu, Il, Elle

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
Edit this entry  
03
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Borderland

Borderland

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
When Animals Dream

When Animals Dream

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry