• All the Bright Places

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Kbela

    ★★★½

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★½

  • On the Road

    ★½

  • Freedom Writers

    ★★★★

  • Hotxuá

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★

  • The Blue Lagoon

    ★★½