Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Salem Falls

Salem Falls

2011
×
½
Edit this entry  
08
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★
Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Garfield

Garfield

2004
×
½
Edit this entry  
10
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★½
Edit this entry  
10
The Big Bad Wolf

The Big Bad Wolf

1934
×
★★★
Edit this entry  
10
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★½
Edit this entry  
04
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God

Dungeons & Dragons: Wrath of the Dragon God

2005
×
Edit this entry  
04
Dungeons & Dragons

Dungeons & Dragons

2000
×
½
Edit this entry  
04
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
25
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
25
Elliot: The Littlest Reindeer

Elliot: The Littlest Reindeer

2018
×
★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
Edit this entry  
30
Jexi

Jexi

2019
×
Edit this entry  
23
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Edit this entry  
22
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
Edit this entry  
22
Wildcats

Wildcats

1986
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
Edit this entry  
27
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
Edit this entry