Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
ryan

ryan

Pro
  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Stats
  • RSS feed for ryan
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • ryan’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Godzilla vs. Kong

    Godzilla vs. Kong 2021

    ★★★★½ Watched by ryan 11 Apr, 2021

    VERY SEXY

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

    Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief 2010

    ★ Watched by ryan 07 Apr, 2021

    ur lucky i wolf you morgb

  • Deadpool 2

    Deadpool 2 2018

    ★★★★½ Watched by ryan 14 Feb, 2021

    i dont even care just colossus sexy

  • Hercules

    Hercules 1997

    ★★★★½ Watched by ryan 04 Jan, 2021

    who cares if it isn’t accurate. grow up.

  • Frozen II

    Frozen II 2019

    ★★½ Watched by ryan 01 Jan, 2021

    if elsa not gay.....why girlfriend ?

  • Wonder Woman 1984

    Wonder Woman 1984 2020

    ★ Watched by ryan 27 Dec, 2020

    oomfs who see this pls know i did not spend money on this !!

  • Home Alone 2: Lost in New York

    Home Alone 2: Lost in New York 1992

    ★★★½ Watched by ryan 25 Dec, 2020

    tim curry sext era

  • Secret Society of Second Born Royals

    Secret Society of Second Born Royals 2020

    ★½ Watched by ryan 27 Sep, 2020

    started better than expected but went downhill fast.  maybe maybe i started this for gay skylar astin maybe 😦

  • LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda

    LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther - Trouble in Wakanda 2018

    ★★★★★ Watched by ryan 23 Sep, 2020

    a literal classic

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga 2020

    ★½ Watched by ryan 14 Sep, 2020

    operation: watch dan stevens entire filmography......i hate u why did i think that was a good idea

  • Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

    Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules 2011

    ★★★★★ Watched by ryan 10 Sep, 2020

    more rodrick = more stars

  • 27 Dresses

    27 Dresses 2008

    ★★ Rewatched by ryan 09 Sep, 2020

    started watching this forgettinf james marsden plays the love interest. james marsden hot

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 15

Review Tags

124
  • watched with fam
  • coronavirus quarantine
  • netflix
  • disney+
  • youtube
  • amazon prime
  • video game movies
  • a: john leguizamo
  • blumhouse
  • a: jake g
  • a: katherine heigl
  • a: michael pena
  • bluray collection
  • a: dan stevens
  • a: idris elba
  • a: luke evans
  • christopher nolan
  • film club
  • rabb.it
  • theatre
  • watched alex
  • watched with mysteri_hoes
  • a: angelina jolie
  • a: anthony ramos
  • a: christian bale
  • a: cillian murphy
  • a: dylan minnette
  • a: henry golding
  • a: james marsden
  • a: jesse eisenberg
  • a: jessica rothe
  • a: karl urban
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Podcast
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter Facebook Instagram

© Letterboxd Limited. Made by fans in Auckland, New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.