Sort by
  • (What the F*ck Do You Mean) We Bought a Zoo?

    ★★★

  • The Gift

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Luck

    ★★★

  • The Flying Sailor

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★

  • Ice Merchants

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • The Stepdad

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Attica

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Twenty Something

    ★★★½

  • Nona

    ★★★

  • Four

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Far from the Tree

    ★★★★½

  • Drawings of My BF

    ★★½

  • Blue Miracle

    ★★★

  • Al Maht

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mother

    ★★

  • Pee Soup

    ★★★★

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Red Dot

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • The Three Wise Men

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • From Our Family to Yours

  • The Empty Man

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★

  • Deviate

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★½

  • The Block Island Sound

    ★★★★

  • The Girl in the Yellow Jumper

    ★★★½

  • One Earth

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • You Should Have Left

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Night Ride

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • 400 Petals

    ★★★½