Sort by

Thief12 has logged 13 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Exit Through the Gift Shop

Exit Through the Gift Shop

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacto de Fuga

Pacto de Fuga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vernon, Florida

Vernon, Florida

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Falling

The Falling

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredible Shrinking Man

The Incredible Shrinking Man

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry