• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • The Marksman

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Brightburn

    ½

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Dumbo

    ★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Venom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Kissing Booth

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Death Note

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Despicable Me 3

    ★½

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

    ½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Trolls

    ★★½

  • Split

    ★★★½

  • Sing

    ★★★

  • La La Land

    ★★★½

  • War Dogs

    ★★