Sort by
  • Untitled Gladiator Sequel

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • The Gray Man

  • Irma Vep

  • Hustle

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★★½

  • Squid Game

  • The Death of David Cronenberg

  • Fauci

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Card Counter

  • Free Guy

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Dreams I Recall

    ★★★★★

  • The Last Blockbuster

  • Mank

    ★★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

  • Stardust

    ½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★★

  • Cuties

  • Bombshell

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 21 Bridges

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Collini Case

  • Alita: Battle Angel

    ★★★